Fazuľa
Okrem toho, že je základom vegetariánskej stravy, je skvelá pre zdravie a taktiež vás nasýti.Nezáleží na tom, či je to fazuľa zo záhradky alebo konzervy, oboje sa ráta. Pre pomalé trávenie komplexných sacharidov, ktoré budú vyživovať vaše telo, je potrebné variť fazuľu v polievke spolu so zeleninou. Ak ju chcete jesť až ako druhý chod, napríklad zapečenú s cestovinami, nie je tento krok potrebný.
Mäso
Obmedzte mäso len na jeden až dva dni v týždni a obráťte sa na iné zdroje bielkovín ako sú orechy či vajcia. Budete sa cítiť ľahšie a môžete vidieť aj úbytok váhy. A ako vegetarián na čiastočný úväzok môžete mäso jesť pokojne naďalej po zvyšok týždňa.
Zrná
Zrná ako ryža, quinoači kuskus(aj keď je občas zaradený pod cestoviny) pomáhajú vášmu tráviacemu traktu. Ľudia sa po ich konzumácii cítia lepšie a majú potrebnú energiu na fungovanie počas celého dňa. Vo vašom jedálnom lístku sa môžu objavovať pokrmy zo zŕn aj každý deň.
Orechy
Môžete ich pridať napríklad do šalátu či si ich len tak zobať pri večerných správach.Dodajú vám dennú dávku potrebného omega 3 a udržia vašu stravu vyváženú. Úplný vegetariáni však jedia orechy s mierou, pretože majú vysoký obsah tuku, takže jedia maximálne 2 hrsti denne.
Semienka
Tekvicové semiačka sú dôležitou súčasťou stravy a sú presne tým, čo potrebujete po náročnom tréningu. Majte pri sebe sáčok s tekvicovými či slnečnicovými semienkamia konzumujte ich kedykoľvek počas dňa či využívajte pri varení.
Šalát
Ak chcete zabezpečiť, že budete dodržovať dostatočný príjem zeleniny, skúste si každý deň pripraviť jednoduchý šalát – či už ako hlavné jedlo či prílohu. Postačí vám špenát, huby, papriky, reďkovky, uhorky či kukurica. Taktiež môžete experimentovať s fazuľou a orechmi. Šalát vás nasýti bez zvýšenia kalórií vo vašom tele.
Kreatívne recepty
Jednoducho zadajte do vyhľadávača heslo “vegetariánske recepty” a budete prekvapení výsledkami. Môžete nájsť mnoho skvelých nových receptov, ktoré určite stoja za vyskúšanie.